Menu

Menu

Kategorie

Kategorie

Nowości

Bestsellery

Hugo Boss

Historia marek odzieżowych potrafi być różnorodna i niezwykle zaskakująca. Ciężko jednak o drugi brand, który potrafi wywołać aż tak skrajne emocje. Firma, która swoje początkowe uznanie zbudowała na współpracy z nazistowskimi służbami mundurowymi, dziś jest wręcz definicją klasy, szyku i wysokiej elegancji. Niegdyś szykowne ubrania tej marki nosili najważniejsi ludzie powiązani z SS, dziś firma cieszy się szerokim uznaniem, będąc jednym ze światowych liderów marek premium. Ta firma jest dowodem na to, że ciężką pracą można sprawić, aby przeszłość odeszła w zapomnienie. Tak pokrótce można opisać markę Hugo Boss.

Burzliwe początki Hugo Boss

Założyciel firmy, nazwanej swoim imieniem i nazwiskiem, był krawcem, który postanowił rozpocząć działalność w 1924 roku. Początki nie były łatwe, jednak prawdopodobnie przynależność do partii politycznej pomogła mu w latach 30. realizować olbrzymie zlecenia na rzecz NSDAP. Po wojnie, na skutek wyroku sądowego, założyciel marki dostał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, a niedługo potem zmarł. Firmę przejął jego zięć - Eugen Holy, który rozpoczął nowy, nieco odmienny etap w historii firmy. Pod nowymi sterami sklepy Hugo Bossa zyskały na znaczeniu w skali nie tylko niemieckiej, ale i europejskiej. Firma postawiła na produkcję garniturów, wykreślając z pamięci społeczeństwa obraz marki jako producenta mundurów wojskowych. Zyskująca uznanie w ekspresowym tempie spółka w kolejnych latach rozwinęła się pod względem organizacyjnym i marketingowym. Na współpracę zdecydował się m.in. sam Sylvester Stallone. Olbrzymie pieniądze i wielokrotne zmiany właścicieli sprawiły, że firma stała się prawdziwym gigantem w świecie mody. Poza tworzeniem ubrań wyjściowych, postawiono także m.in. na produkcję perfum.

Hugo Boss - absolutny światowy TOP

Dziś Hugo Boss, który występuje już pod postacią kilku różnych marek, kojarzy nam się przede wszystkim z luksusem i przepychem. Garnitury sygnowane logiem tej firmy, są obiektem pożądania wielu ludzi na całym świecie, a tzw. odzież codzienna nie jest czymś, na co pozwolić może sobie każdy. Kolekcje tej niemieckiej spółki co roku zaskakują swoją świeżością i oryginalnością, a wytężona praca projektantów sprawia, że mało kto pamięta dziś o pierwotnych kolekcjach. Firma jest dowodem na to, jak ciężką i wytężoną pracą można stworzyć markę słynną niemal na każdym zakątku świata, nie tylko na rynku odzieżowym, ale i związanym z perfumami. Dziś nawet proste t-shirty mają w sobie oryginalność i nietuzinkowy charakter. To z pewnością zasługa niesamowicie wysokiej jakości produktów, którą potwierdza każdy, kto zdecydował się na zakupy ubrań tego niemieckiego producenta. W naszym sklepie znajdziesz wyjątkową odzież Hugo Bossa o unikalnych wzorach.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij