Menu

Menu

Kategorie

Kategorie

Nowości

Bestsellery

Asics

ASIC to japońska marka, która jest liderem na światowym rynku w sprzedaży obuwia oraz sprzętu sportowego. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego przysłowia “w zdrowym ciele zdrowy duch” (anima sana in corpore sano). Firma została założona w 1949 roku przez Kihachiro Onitsuka w mieście Kobe. Pierwsze obuwie sportowe było przeznaczone do gry w koszykówkę. Charakteryzowały je wklęsłe podeszwy, które imitowały pracę macek ośmiornicy, czyli lekko ssąc, przylegały do nawierzchni, co znacznie wpływało na przyczepność i stabilność. Takie podeszwy zainteresowały również biegaczy. W latach 60. ubiegłego wieku Onitsuka rozpoczął sprzedaż swoich butów w Stanach Zjednoczonych.

Technologia produkcji ASICS Gel Lyte

Marka ASICS, podobnie jak sportowcy, stale podnosi standardy jakości i nowoczesności produktów. Ma bardzo dobre zaplecze technologiczne. W latach 80. otworzono w Kobe Centrum Badań i Rozwoju, w którym powstała technologia ASICS Gel Lyte - w podeszwie buta rozmieszczono żelowe kapsułki, które pochłaniają pionowe uderzenia i rozpraszają je w poziomie, co gwarantuje doskonałą amortyzację, zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo biegu. Technologia ta była przełomem w branży sportowej,  jest stosowana również obecnie. Firma ASICS jest pierwszym producentem obuwia damskiego, która wzięła pod uwagę anatomię budowy kobiecej stopy. Buty te cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród lekkoatletek.

Nowoczesne technologie

W latach 90. nastąpił największy rozwój i popularyzacja światowego sportu. Lekkoatleci pobijali swoje rekordy, windując je coraz wyżej. Firma ASICS musi nadążyć za wymogami i dotrzymuje tempa zmianom, wprowadzając kolejne nowinki technologiczne. Elastyczna i bardzo przyczepna podeszwa DuoSole, stabilizujący system Trusstic oraz antypoślizgowe tworzywo, to tylko niektóre z wielu funkcjonalnych rozwiązań. W roku 1994 firma zaproponowała klientom buty ASICS Gel - Kayano, które okazały się milowym krokiem w rozwoju branży, a ich kolejne udoskonalone wersje cieszą się niesamowitym powodzeniem wśród profesjonalnych i amatorskich biegaczy.

Popularność i misja ASICS

Po siedemdziesięciu latach na rynku firma znajduje się na trzecim miejscu pod względem sprzedaży obuwia i sprzętu sportowego. Wyposaża nie tylko lekkoatletów, ale także tenisistów, siatkarzy czy graczy w football amerykański czy rugby. ASICS sprawuje również patronat nad największymi, światowymi imprezami sportowymi, między innymi spotkaniami biegowymi w Polsce, Tokio czy w Nowym Jorku. ASICS stawia sobie za cel wsparcie zarówno amatorów, jak i profesjonalistów bez względu na ich poziom zaawansowania. Każdy produkt dostępny w sklepie ma za zadanie dostarczyć jak najwyższy komfort oraz zminimalizować ryzyko kontuzji. Dzięki temu każdy sportowiec może skupić się na podejmowaniu kolejnych wyzwań sportowych, a wszystko to w myśl promowania sportu jako zdrowego sposobu życia.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij